İstanbul'da "Sağlıklı Çocuk, Sağlıklı Gelecek" eğitimi, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu: "Çocukları eğitmek geleceği garantiye almak demek"
22 Mayıs 2024

İstanbul’da “Sağlıklı Çocuk, Sağlıklı Gelecek” projesi çerçevesinde okullarda öğrencilere eğitimler verilerek sağlık bilinci kazandırılması amaçlanırken İstanbul İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Çocukları eğitiyoruz, çocukları eğitmek bu güzel vatanın geleceğini garantiye almak demek. Çocuklar ambulansa, çadıra dokunsun onu yaşasın ki sağlığın değerini bilsin istiyoruz” dedi.

Müdürlüğümüz ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde İstanbul Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen "Sağlıklı Çocuk, Sağlıklı Gelecek Eğitim Programı" ile İstanbul’un birçok noktasında çalışmalar devam ediyor. Bu çerçevede Eyüpsultan’da Mimar Sinan İlkokulu-Ortaokulu’nda, Başakşehir Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu’nda öğrencilere sağlık malzemeleri tanıtıldı, eğitimler verildi. Küçük yaşlardaki çocukların sağlık farkındalığı, ilk yardım bilinci oluşturulması ve kötü alışkanlıklardan uzak durması gibi konularda bilgilendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen programa öğrencilerin de ilgisi yoğun oldu. Çok sayıda çocuk okullarının bahçesine getirilen acil müdahale çadırı, 112 ambulansı, motosiklet ambulans, UMKE araçları ve birçok sağlık malzemesini incelerken merak ettiklerini de İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerine sorma fırsatı yakaladı. Eğitimlerde İstanbul İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Memişoğlu da miniklerle yakından ilgilenerek, sağlığın korunması için dikkat edilmesi gerekenler ve sağlık araç gereçleri hakkında bilgiler verdi.