Sağlık Bakanlığı 8.000 Sürekli İşçi Alımı Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru
18 Nisan 2024

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında “Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Elektrikçi (Genel), Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Marangoz, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, İnşaat Boyacısı/Boyacı, Klinik Destek Elemanı (Hastane), Oto Bakım Onarımcısı Otomotiv Mekanikçisi, Oto Elektrikçisi, Otomotiv Kaportacısı”  mesleklerinde çalıştırılmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 8.000 kadro için 03-04 Nisan 2024 tarihlerinde noter huzurunda kura çekilmiş, kura sonuçları Bakanlığımızca ilan edilmiştir.

Bu kapsamda asil adayların göreve başlama işlemleri Bakanlığımızın https://yhgm.saglik.gov.tr/TR-103266/saglik-bakanligi-8000-surekli-isci-alimi-goreve-baslama-islemleri-hakkinda-duyuru.html ilanı ile başlatılmıştır.

Söz konusu ilan metninde yer alan Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru Metni, Yerleşenlerden İstenen Belgeler, Başvuru Şartları, Açıktan Atama Başvuru Formu, Mal Bildirimi Formu,  Meslek Öğrenim Durumu ve Özel Şartlara dair esaslara dikkat edilerek ve istenilen belgeleri sunmak suretiyle 17.04.2024- 06.05.2024 tarihleri arasında atamaya esas belgeleri ile birlikte asil olarak yerleşmeye hak kazananların evrakları İl Sağlık Müdürlüğümüzce alınacaktır.
Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde; halen askerde olmaları sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların ise askerlik görevine devam ettiklerini belgelendirmeleri halinde, 06 Mayıs 2024 tarihi mesai bitimine kadar birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

Kura neticesinde ASİL olarak atamaya hak kazananlar Müdürlüğümüze şahsen başvuru yapacak olup, posta, kargo, veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kura sonucuna göre, asıl olarak yerleşen hak sahiplerinden; istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyenler, başvuru yapmayanlar; başvuru yaptığı halde atama şartlarını taşımayanlar, ataması yapılıp göreve başlamayanlar (Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç); atama şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanlar; göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanlar ile İşletme Toplu İş Sözleşmesinin 15 inci maddesi gereğince bir aylık deneme süresi içerisinde sözleşmesi feshedilenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartlara haiz olanlardan sırasıyla yedek hak sahipleri alınacaktır. Bu kapsamdaki iş ve işlemler, asıl hak sahiplerinin atama işlemleri tamamlandıktan sonra Bakanlığımızca ilanen duyurulacaktır. 


Not: Özel Sağlık Tesislerinden alınan ‘’Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu’’ kabul edilmeyecektir.

İstenilen Belgeler:
Açıktan Atama Başvuru Formu için tıklayınız.
Mal Bildirim Formu için tıklayınız.
Meslek Öğrenim Durumu ve Özel Şartlar için tıklayınız.
Yerleşenlerden İstenen Belgeler-Başvuru Şartları için tıklayınız.


Evrak Teslim Adresi:
İl Sağlık Müdürlüğü (Ana Bina)
Binbirdirek Mah. Peykhane Sok. No:8 PK:34122 Fatih/İSTANBUL
İletişim: 0(212) 638 30 00 Dahili: 1880 – 1759 – 1786 – 1747 – 1722