overlay

Bu Kemer Sana Çok Yakışır

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığınca, trafik güvenliği konusunda çocuklarımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi, trafikte doğru davranış kazanılması amacıyla, "Bu Kemer Sana Çok Yakışır" adı altında 18 Ocak 2018 2019 tarihinde son katılım tarihi olan Görsel tasarım, Afiş tasarım, ve Slogan kategorilerinde, araç içerisinde emniyet kemeri kullanımını teşvik etmek amacıyla "Emniyet Kemeri" temalı internet sayfası üzerinden online yarışma düzenlenmektedir.

"Görsel Tasarım (Kısa Film, Fotoğraf, GIF)" kategorisinde ülke genelinde 18 yaş üstü her birey;
"Afiş Tasarım" ve "Slogan" kategorilerinde düzenlenen yarışmaya ise ülkemiz genelinde ortaokul öğrencileri, www.bukemersanacokyakisir.com  internet adresine başvuru yaparak hesap oluşturmak suretiyle, kendi eserlerini "Kayıt" kısmından online internet ortamında dijital olarak yükleyerek katılabileceklerdir.

Görsel tasarım kategorisinde internet sitesi üzerinde en çok beğeni alan ilk üç(3) yarışmacıdan;
1.ye "Otomobil", "2.ye "Bilgisayar", 3.ye "Tablet";
Afiş tasarım ve Slogan kategorisinde ise internet sitesi üzerinde en çok beğeni alan ilk üç (3) yarışmacıdan; 1.lere "Paris Euro Disney Resort Gezisi", 2.lere "Bilgisayar", 3.lere "Tablet" ile ödüllendirilecektir.

Beğeni sırasına göre ilk on (10) yarışmacıya Mansiyon Ödüllü ve Katılım Sertifikası verilecek olup, yüklenen eserlere en son 4 Şubat 2019 tarihine kadar da oylama yapılabilecektir.

Yarışmaya katılım ve oylamalar için www.trafik.gov.tr ve www.bukemersanacokyakisir.com linklerinden ulaşabilirsiniz.