T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, 112 Avrupa Komuta Kontrol Merkezi’nin 6 Haziran 2018 Çarşamba Günü Düzenlediği İftar Yemeğine Katıldı


İftar yemeğine, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Semih Korkut, Kamu Hastaneleri Başkanlığı-3 Başkanı Uz. Dr. Mustafa N. Namlı, Destek Hizmetleri Başkan V. Dr. M. Önder Tura, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcıları Dr. Murat Yüksel ve Uz. Dr. Mustafa Kerem Özyavuz, 112 Avrupa Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Fatih Kırklar ve 112 Anadolu Komuta Kontrol Merkezi çalışanları katıldı.

İftar yemeğinde konuşma yapan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Sağlığın en meşakkatli taraflarından birisini icra ediyorsunuz. Hem sağlıkçı olarak hem de milletim adına hepinize teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasına başladı.
Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Acil Sağlık ve Halk Sağlığı Hizmetleri'nin daha çok desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Acilciler sağlıkçıların kahramanları. Çünkü nasıl bir hasta ve ortamla karşılaşacağını düşünmeden sadece bir telefon ve bir adres bilerek sağlık hizmeti sunmak için yola çıkıyorlar. Vodafone Stadı’nda yaşanan terör saldırısında yarım saat içinde yaklaşık 140 ambulans stadın orada olarak, terör saldırısı ile yapılmak isteneni tersine çevirdi. Sizler o gün sadece sağlık hizmeti vermediniz bütün dünyaya bu ülkenin ne kadar güçlü olduğunu gösterdiniz. Acil Sağlık çalışanları ve hizmetleriyle gurur duyuyorum. Böyle güzel ortamı sağlayan arkadaşlara teşekkür ediyorum.” diyerek Hayırlı Ramazanlar diledi.


Fotoğraflar


Paylaş