T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

Akut İskemik İnme ve Tedavisi Sempozyumu


EVDEN EVE HASTA YÖNETİMİ

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun katılımlarıyla ‘Akut İskemik İnme Ve Tedavisi: Evden Eve Hasta Yönetimi’ Sempozyumu Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenecektir.

İnme (beyin krizi), beyni besleyen atardamarların tıkanması sonucunda kişinin hareket, his veya algılama fonksiyonlarının ani kaybıdır. Ülkemizde yaklaşık 1,5 milyon inme hastası bulunmakta ve her yıl bu sayıya 200 bin kişi eklenmektedir. İnme, hastalar, yakınları ve ülkemiz için çok yıkıcı sosyoekonomik etkileri olan önemli bir ulusal sağlık sorunudur.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü inme sorununa çözüm olarak İstanbul’un değişik bölgelerinde hastalarımızın en kolay ulaşabileceği noktalarda inme kapsamlı inme merkezleri kurulmasına öncülük etmektedir. Son derece modern tıbbi ekipmanlar ve yüksek eğitimli tıbbi personelle güçlendirilen bu merkezlerde sadece 2017 yılında yüzlerce hasta sağlığına kavuşturulabilmiş ve eski yaşamlarına geri dönebilmiştir.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin işbirliği ile düzenlenen, Prof. Dr. Hakkı Muammer Karakaş’ın başkanlığını yapacağı, inmenin son derece önemli uzmanlarca, tüm yönleriyle ele alınacağı ve ayrıca hasta gözünden tedavi deneyimlerinin katılımcılarla paylaşılacağı bir sempozyum olacaktır.

Sempozyum da ayrıca inme merkezleri kurulması ve işletilmesinde ülkemiz için öncü ve lider rol üstlenen İstanbul İl Sağlık Müdürlüğümüzün “İnmede İstanbul Modeli” ülkemiz için iyi uygulama örneği olarak katılımcılarla paylaşılacaktır.

Tarih: 26 Mayıs 2018 Cumartesi

Saat : 09.00

Yer   : Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi SUAM Turkuaz Konferans Merkezi
Paylaş