T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun katılımlarıyla Zeytinburnu Sağlıklı Hayat Merkezi Açılışı Gerçekleşti


Açılışta Memişoğlu’na Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Abdullah Emre Güner ve Kamu Hastaneleri Başkanlığı-5 Başkanı Op. Dr. Gürhan Çelik eşlik etti.

Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, konuşmasına böyle güzel bir sağlık kuruluşunun hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı. Sağlıkta Dönüşüm programı ile Türkiye’nin dünyaya örnek olan bir sağlık sistemini gerçekleştirdiğini belirten Memişoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri sayesinde sağlık yöneticilerinin ve sağlık çalışanlarının emeği ile yüksek bir hasta memnuniyetinin oluşmasını sağladık.” dedi.

Esas Hedefimiz Hastalanmadan Sağlığımızı Korumak”

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Esas hedefimiz hastalanmadan sağlığımızı koruyabilmek, koruyucu hekimliği yani birinci basamak tedaviyi kuvvetlendirmek. Aile Hekimliği sistemi İstanbul’da 2010 yılında başladı, aile hekimliklerine toplum sağlığı merkezlerimiz de destek oluyor.” diyerek konuşmasına devam etti.

Kırsaldan kentsele dönen yaşam tarzı nedeniyle, fiziksel aktivitenin azaldığına ve birçok hastalığın ortaya çıktığına dikkat çeken Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Sağlıklı Yaşam Merkezi özellikle obezite ve bağımlılıkla mücadele edecek bir birim. Bu birimin işleyişi anlamında özellikle çevredeki aile hekimleri ve bu birimden 2. veya 3. basamak sağlık kuruluşlarına gitmesi gereken hastalık şüphesi olan kişilerin yönlendirilmesi ile Türkiye'de örnek bir sistem kurmuş olacağız. Toplumda sağlık okur yazarlığını artırırsak hem sağlıkta şiddetin problemlerini azaltmış olacağız, hem de toplumun kendi sağlığıyla ilgili bilincini arttırmış olacağız.” diyerek Sağlıklı Hayat Merkezi’nin hayırlı olmasını diledi.

Fotoğraflar


  • Zeytinburnu Saglikli Yasam Merkezi Acilisi - 1.JPG
  • Zeytinburnu Saglikli Yasam Merkezi Acilisi - 2.JPG
  • Zeytinburnu Saglikli Yasam Merkezi Acilisi - 3.JPG
  • Zeytinburnu Saglikli Yasam Merkezi Acilisi - 4.JPG
  • Zeytinburnu Saglikli Yasam Merkezi Acilisi - 5.JPG
  • Zeytinburnu Saglikli Yasam Merkezi Acilisi - 6.JPG
  • Zeytinburnu Saglikli Yasam Merkezi Acilisi - 7.JPG
  • Zeytinburnu Saglikli Yasam Merkezi Acilisi - 8.JPG


Paylaş