T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun Katılımlarıyla Gaziosmanpaşa Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliği Gerçekleşti


Yatarak tedavi gören çocuklar için, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana gelen yangın nedeniyle geçici olarak hizmet verilen Gaziosmanpaşa Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Kamu Hastaneleri Başkanlığı-4 Başkanı Prof. Dr. Hakan Güven, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk, hastane personeli ve tedavi gören çocukların aileleri katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Bu bayram maneviyatı büyük olan bir bayram, çocukları mutlu etmek ve değerini göstermek için Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bir bayram.” diyerek konuşmasına başladı.

Çocukların bizlere emanet olduğunu söyleyen Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Çocuklar şu an bize emanet, onları iyi eğitirsek geleceğimizde o kadar iyi olacak. Çocuklar onlara öğrettiğiniz her şeyi hayata geçireceklerdir. Çocukları iyi eğitmemiz onlara doğruları göstermemiz gerekiyor.” dedi.

“Çocukların Saflığı ve Temizliği Hayatımız Boyunca Olması Gerekiyor”

Annelerin çocuklar için çok değerli olduğunu, bu yüzden çocukların yetiştirilmesinde annelerin çok önemli olduğunu söyleyen Memişoğlu, çocuklara okumanın, sağlıklı beslenmenin ve çalışkanlığın öğretilmesi gerektiğini söyleyerek konuşmasına devam etti.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Çocuklara okumayı, sağlıklı beslenmeyi ve çalışkanlığı öğretirken, büyüklere içi dışı bir olmayı, gerçek hayatı gerçek şekilde yansıtan insanlar olmayı ve çocukluğu bırakmamak gerektiğini öğretmeliyiz. Çocukların saflığı temizliği hayatımız boyunca olması gerekiyor. Onlar gerçekten melekler, emin olun bir yerde çocuk varsa kötülük yok demektir.” dedi.

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, çocuk büyütmenin en zor işlerden biri olduğunu “Çocuk büyütmek en zor işlerinden biri, en fazla sorumluluk ve vebal taşıyan iş çocuk büyütmek. Çocuk büyütmenin de Müslümanında en önemli unsuru sabretmeyi gösterebilmektir.” sözleriyle vurguladı. Tüm çocuklara Allahtan acil şifalar dileyen Memişoğlu, konuşmasını “Böyle bir şifahaneyi böyle güzel bir organizasyonla şenlendiren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Burada olmak eğlenceli, enerjim çocuklar gibi oldu çünkü çocuklar en yüksek enerjili canlılardır. Bazen bizim enerjimiz onlara yetmiyor. Allah herkese çocuklar gibi enerji nasip etsin diye dualar ediyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmalarının ardından, çocuklar ile pasta kesilerek, düzenlenen etkinlikler ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.Fotoğraflar

  • GOP_Taksim_23_Nisan_24_05_2018_1.JPG
  • GOP_Taksim_23_Nisan_24_05_2018_2.JPG
  • GOP_Taksim_23_Nisan_24_05_2018_3.JPG
  • GOP_Taksim_23_Nisan_24_05_2018_4.JPG
  • GOP_Taksim_23_Nisan_24_05_2018_5.jpeg
  • GOP_Taksim_23_Nisan_24_05_2018_6.JPGPaylaş