T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Başakşehir Devlet Hastanesi Yeni Poliklinik Binası Açılışına Katıldı


Açılışa katılanlar arasında, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Kamu Hastaneleri Başkanlığı-6 Başkanı Doç. Dr. Mehmet Emin Kalkan, Başakşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İdris Kurtuluş ve hastane personeli vardı.

Açılışta konuşma yapan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, konuşmasına Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çıkan yangın hakkında temennilerini dile getirerek başladı. "İçimiz yandı, tek tesellimiz insanlarımızın, hiçbir hastamızın zarar görmemesi, yaralanmaması." diyen Memişoğlu, sağlık çalışanları, itfaiye ekipleri ve vatandaşların, 329 hastanın tahliye edilmesinde büyük gayret gösterdiklerini vurguladı.

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, "Biz sağlıkta dönüşümle bir senede iki kere hekime ulaşan toplumumuzu şu anda senede 9 kere hekime ve sağlıkçıya ulaşılabilir hale getirdik. Bu büyük bir mucizedir. Bu mucizeyi yaratanlar sadece biz yöneticiler değiliz, bu mucizeyi yaratanlar esas sağlık çalışanı, hekimi, hemşiresidir.” dedi.

İkitelli Şehir Hastanesi’ni de ziyaret ettiğini belirten Memişoğlu, “Tek başına bütün dünyaya beşten büyük olduğunu gösteren Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti ve hayali olmasa belki de bunları başaramayacaktık. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun bu milletin makus talihini yenmesini sağladı.” diyerek, şehir hastanelerinin önemine dikkat çekti.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, yöneticilerde adanmışlık ve heyecan olduğu müddetçe başarının yüzde yüz olacağını söyleyen Memişoğlu, “Başakşehir’in bu poliklinik binasına ihtiyacı vardı, bölge halkına ve İstanbul’a hayırlı uğurlu olsun.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Açılışın ardından yeni açılan Poliklinik Binası gezilerek, hastane hakkında bilgi alındı.Fotoğraflar
 

  • Başakşehir_Devlet_Hastanesi_Ek_Poliklinik_Binası_1.JPG
  • Başakşehir_Devlet_Hastanesi_Ek_Poliklinik_Binası_2.JPG
  • Başakşehir_Devlet_Hastanesi_Ek_Poliklinik_Binası_3.JPG
  • Başakşehir_Devlet_Hastanesi_Ek_Poliklinik_Binası_4.JPG
  • Başakşehir_Devlet_Hastanesi_Ek_Poliklinik_Binası_5.JPG
  • Başakşehir_Devlet_Hastanesi_Ek_Poliklinik_Binası_6.JPG
  • Başakşehir_Devlet_Hastanesi_Ek_Poliklinik_Binası_7.JPG
  • Başakşehir_Devlet_Hastanesi_Ek_Poliklinik_Binası_8.JPG
  • Başakşehir_Devlet_Hastanesi_Ek_Poliklinik_Binası_9.JPG
  • Başakşehir_Devlet_Hastanesi_Ek_Poliklinik_Binası_10.JPG

Paylaş