T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Bahçelievler 1. Nolu Acil İstasyonu Açılış’ına KatıldıAçılışa Bahçelievler Kaymakamı, Bahçelievler Belediye Başkanı, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Yöneticileri ve bağışçı aile katıldı.

Açılışta konuşma yapan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Esasında bu hem devletin hem milletin hem de yerel yönetimlerin ortak nasıl bir iş yaptığını gösteren çok güzel bir örnek. Türkiye sağlıkta son 15 yılda çok büyük neticeler gerçekleştirdi. İstanbul’da 265 tane 112 istasyonu dediğimiz alanlarda hizmet veriyoruz. Hastalarımıza en kısa sürede nasıl ulaşırız onu hedefliyoruz. Böyle olunca bir dakikanın bile sağlıkta çok önemli olduğunu görüyoruz.” diyerek sağlıkta zamanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayıp, “Sağlık hizmeti anlık bir hizmet, ben bütün acil çalışanlarına teşekkür ediyorum. Onlar çok özverili çalışan arkadaşlarımız. En kritik zamanlarımızda kapıda oluyorlar ve hayat kurtarıyorlar.” dedi.

Sağlıkta dönüşümle gerçekten çok önemli yenilikler gerçekleştirildiğini söyleyen Memişoğlu, Türkiye’nin belki de en güzel fizik tedavi hastanesini Bahçelievler bölgesinde 2018 yılı içerisinde hizmete açarak, bu yeniliklerin devam edeceğini söyledi.

Açılışı yapılan sağlık kuruluşlarının, ülkemizin ne kadar iyiye gittiğini gösteren olaylar olduğunu belirten Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Biz artık dünyada söz sahibi olan bir toplumuz, bizim medeniyetimize tüm dünyanın ihtiyacı var. Bu acil istasyonu vatana millete hayırlı olsun inşallah burada nice hayat kurtulur.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu'na acil istasyonuna yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim etti.
Fotoğraflar


Paylaş