T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin Himayesinde, TOGEMDER, Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın İşbirliği ile Düzenlenen 'Çocuk İhmal ve İstismarı Sempozyumu' Gerçekleşti


Sempozyum'a TOGEMDER Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Gülbaran, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Başkanları, Başkan Yardımcıları, Sağlık Tesisi Başhekimleri, Başhekim Yardımcıları, Hastane Yöneticileri ve sağlık personelleri katılım gösterdi.

Sempozyum'da konuşma yapan Emine Erdoğan Hanımefendi, "Bu konu öylesine önemli ve acil ki tüm işlerimizin başında gelir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı dışında Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığını da ilgilendiren bir meseledir ve bu mesele TOGEMDER tarafından dikkatlere sunuldu. Çocuk İzleme Merkezleri'nin hayırlı olmasını diliyorum. Sivil Toplum Kuruluşlarının böylesi gayretleri takdire şayandır. İnanıyorum ki bu çaba hükümetin çalışmalarına da katkı sunacak. Emek verenleri tebrik ediyorum." diyerek sempozumun hayırlara vesile olmasını diledi.

Birçok sanatçının katıldığı açılış oturumu, TOGEMDER'in 'Biz Geleceğiz' projesi tanıtım filmi ile başlayarak, sempozyumda sunum yapacak akadmisyenler ve sanatçılar ile hatıra fotoğrafı çektirilerek sonlandırıldı.

Açılış oturumunun ardından gerçekleştirilen Dr. Esra Albayrak'ın başkanlık yaptığı oturumda, Kamu Hastaneleri Başkanlığı-1 Başkanı Yrd. Doç. Dr. Engin Ersin Şimşek Çocuk İhmal ve İstismarında Sağlık Boyutu ile ilgili sunum yaptı.


Resim
Paylaş