T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

Yeşil Pasaport


YEŞİL PASAPORT İŞLEMLERİ

Yeşil Pasaport işlemleri için başvuruda bulunacak personellerimizin aşağıda belirtilen gerekli evrakları tamamladıktan sonra, Müdürlüğümüze şahsen müracaat etmeleri zorunlu olup, hak sahibi dışında gönderilen evraklara işlem yapılmayacaktır.

Çalışan Personellerin İşlemleri:

·         Hak Sahibi ve pasaport alacak diğer aile üyelerinin Nüfus cüzdanı asılları. (0 -1 )Yaş bebekler için de dahil olmak üzere)

·         Not: Pasaport işlemlerinde sadece (Nüfus Cüzdanı,Yeni Kimlik kartı,yada geçici kimlik belgesi) )geçerlidir.

Çalışanlar için düzenlenecek (Form örneği ) Müdürlüğümüz Yeşil Pasaport Biriminde Bilgisayar ortamında doldurulup onaylandıktan sonra teslim edilecektir.


İSTİFA VE EMEKLİ İŞLEMLERİ:

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmakta iken 1.2. ve 3. derece kadrolardan istifa eden veya emekli olan personellerimizin, Nüfus cüzdanlarının aslı ile şahsen Müdürlüğümüze müracaat etmeleri yeterlidir.

Önemli Not:

   Yeşil Pasaport işlemleri Hergün 08.30-12.00 ve 13.00-16.30 saatleri arası yapılmaktadır. (Cuma öğlen arası daha uzundur.13:00-14.00)

            Hususi (Yeşil) Pasaport işlemleri için Müdürlüğümüzden alınan evraklar ile ilimiz (İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne) başvuru yapılacaktır.


YURT DIŞI ÇIKIŞ İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU;

        Yürürlükte olan (OHAL) uygulaması nedeni ile Devlet memurlarının ve ailelerinin yurt dışına çıkışlarında istenen kurum yazısı ibraz etme uygulaması,(15 Kasım 2017) tarihi itibariyle kaldırılmıştır.Bu nedenle Hususi(Yeşil) ,Hizmet (Gri) Bordo Pasaport ve Nüfus cüzdanı ile çıkış yapmak isteyen Personellerimize, Müdürlüğümüz ve İlçe Sağlık müdürlüklerinden herhangi bir yazı verilmeyecektir.Paylaş