T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

26 Mart 2020 Aday Memur Soru Havuzu


657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 2670 sayılı Kanunla Değişik 55. Maddesine göre hazırlanan T.C Sağlık Bakanlığı Aday Memurların Yerleştirilmesine İlişkin Genel Yönetmelik gereği Müdürlüğümüzce Aday Memur Eğitimi ve Aday Memur Sınavları planlanmaktadır,

Sağlık Bakanlığımıza bağlı Aday Memur olarak ilimizde görev yapan ve USES (Uzaktan Sağlık Eğitim Sistemi) ile eğitimini tamamlayan personele yönelik 26 Mart 2020 tarihinde 09.30-11.30 saatleri arasında Aday Memur Temel Eğitim Sınavı,  13.30-15.30 saatleri arasında Aday Memur Hazırlayıcı Eğitim Sınavı yapılacaktır.

“Aday Memur Temel Eğitim Sınavına” 13 Mart 2020 tarihine kadar “yeterli ders, yeterli gün ve yeterli katılım” sağlayan adaylar sınava girebileceklerdir.

Aday Memur Hazırlayıcı Eğitim Sınavına19 Mart 2020 tarihine kadar “yeterli ders, yeterli gün ve yeterli katılım” sağlayan adaylar sınava girebileceklerdir.

Aday Memur Temel Eğitim Sınavına ve Aday Memur Hazırlayıcı Eğitim Sınavına belirtilen tarihlere kadar "yeterli katılım" göstermeyenler adaylar 26 Mart 2020 tarihinde yapılması planlanan sınava dahil edilmeyecek olup, bir sonraki sınav döneminde değerlendirilecektir.


Aday Memur Temel Eğitim Örnek Soru Havuzu için tıklayınız.
Aday Memur Hazırlayıcı Eğitim Örnek Soru Havuzu için tıklayınız.


Paylaş