T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

“4 Şubat Dünya Kanser Günü” Kapsamında “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” Temalı Portre Fotoğraf Sergisi İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi Tarafından Bağcılar İlçesi 212 Outlet Alışveriş Merkezi’nde Açıldı


“4 Şubat Dünya Kanser Günü” kapsamında “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” temalı portre fotoğraf sergisi İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi tarafından Bağcılar İlçesi 212 Outlet Alışveriş Merkezi’nde açıldı. Sergide kanser tedavisi erken teşhis sayesinde başarılı olmuş kişilerin olumlu duygularının yansıtıldığı portre fotoğrafları sergilenmektedir.
İstanbul’da 04-07.02.2020 tarihleri arasında Sarıyer İlçesi İstinye Park’ta halkımızın ziyaretine sunulan fotoğraf sergisi, ikinci olarak 10.02.2020 tarihinde Bağcılar İlçesi 212 Outlet Alışveriş Merkezi’nde açılmıştır.
11.02.2020 tarihinde “Erken Teşhis Hayat Kurtarır’’ temalı fotoğraf sergisi Bağcılar İlçesi Kaymakamı Mustafa Eldivan tarafından ziyaret edilmiştir. 
Sergi ile birlikte kurulan stant çalışması ile de halkımıza kanserin erken teşhisi için kişinin herhangi bir yakınması olmasa dahi serviks (rahim ağzı ) kanseri, meme kanseri, kalın bağırsak kanseri için kanser tarama testleri yaptırmasının önemli olduğuna dair bilgiler verilerek broşürler dağıtıldı. Ücretsiz olarak kanser tarama testlerini yaptırabilecekleri Aile Sağlığı Merkezleri ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezlerinin (KETEM)  faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.
Fotoğraf sergisi 16.02.2020 tarihine kadar açık kalacak olup halkımız davetlidir.


Fotoğraflar

  • 4 Şubat Dünya Kanser Günü Fotoğraf Sergisi 1.JPG
  • 4 Şubat Dünya Kanser Günü Fotoğraf Sergisi 2.JPG
  • 4 Şubat Dünya Kanser Günü Fotoğraf Sergisi 3.JPG
  • 4 Şubat Dünya Kanser Günü Fotoğraf Sergisi 4.JPG
  • 4 Şubat Dünya Kanser Günü Fotoğraf Sergisi 5.JPG
  • 4 Şubat Dünya Kanser Günü Fotoğraf Sergisi 6.JPG


Paylaş