T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül TöreniTürkiye Sigarayla Savaş Derneği’nin her yıl düzenlediği ve bu yıl 20’ncisi gerçekleştirilen 'İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni' yapıldı.
Törende İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu açılış konuşması gerçekleştirdi.
Prof. Dr. Kemal Memişoğlu konuşmasına Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı sigara ile mücadelenin Dünya Sağlık Örgütü tarafından örnek olarak gösterildiğini belirterek başladı.
Memişoğlu, "Bu büyük mücadelenin karşılığında Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye'yi sigara ile mücadeleyle ilgili ödüllendirmiştir. Bu hepimizin başarısıdır ancak yetmez. Sigara demek kanser demek, sigara demek nefes almanın önemini bir süre sonra anlamak demek. Sigara demek yaşam kalitesini düşürmek demek. Sigara demek çevreyi zehirlemek demek. Bu bilinci topluma öğretmemiz lazım." dedi.
Devletin sigara bırakmak isteyen vatandaşlara ücretsiz hizmetler sunduğunu vurgulayan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, "Bugün her hastanemizde sigara bırakma polikliniklerimiz var. Bakanlığımız sigara bırakmak isteyen herkese hem sigarayı nasıl bırakacağını hem de bırakmak için kullanacağı ilacı ücretsiz sağlamaktadır." diye konuşarak böyle anlamlı bir organizasyonu gerçekleştirenlere teşekkür etti.
Açılış konuşmalarının ardından ‘sigarayla savaşta mücadele’ veren kişi ve kurumlara ödülleri verildi. Törende, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya ‘İnsanlığın Gerçek Dostları’ ödülü verildi, ödülü Dr. Fahrettin Koca adına İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu aldı.Fotoğraflar

  • İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni 19 12 2019 - 1.jpeg
  • İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni 19 12 2019 - 2.jpeg
  • İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni 19 12 2019 - 3.jpeg
  • İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni 19 12 2019 - 4.jpeg
  • İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni 19 12 2019 - 5.jpeg
  • İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni 19 12 2019 - 6.jpeg
  • İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni 19 12 2019 - 7.jpeg
  • İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni 19 12 2019 - 8.jpeg


Paylaş