T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Düzenlenen HIMMS Toplantısıİstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen HIMMS Toplantısına katıldı.
Toplantıda konuşma yapan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, bilgi sistemlerinin özellikle son 15 yılda hastanelerdeki kullanımının artırılmasıyla başarılı hale geldiğini söyleyerek konuşmasına başladı.
İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Bilgi sistemlerinin özelikle kayıtlarda kullanılması ve e-nabız gibi dünyanın en önemli portalı hastaya büyük bir memnuniyet kazandırdı. Özellikle bilgisayar kullanıcısına da bu rahatlığı sağlamamız gerekiyor. Bilgi sistemleri; kullanıcısının da kendi işini daha rahat yapması amacıyla kullanılan bir sistem. Bu nedenle kullanıcı tarafını düşünüp bilgi sistemlerini geliştirmemiz gerekiyor. Bugün Türkiye’de gerçekten çok zeki ve yetenekli yazılımcılarımız var bu nedenle yerli yazılımcıları desteklemek çok önemli.” dedi.
Memişoğlu konuşmasını “Bilgi sistemlerinin başlangıcı esasında kayıt, fatura işlemlerine dayanıyordu. Bundan sonra HIMMS’in de gelmesiyle bilgi sistemlerini, karar destek sistemleri ve yapay zeka gibi modüllerle gelişen sistemlere dönüştürmemiz gerekiyor.” diyerek sonlandırdı.

Fotoğraflar


  • Himms Toplantisi Sisli Etfal EAH 19.06.2019 - 1.jpeg
  • Himms Toplantisi Sisli Etfal EAH 19.06.2019 - 2.jpeg
  • Himms Toplantisi Sisli Etfal EAH 19.06.2019 - 3.jpeg
  • Himms Toplantisi Sisli Etfal EAH 19.06.2019 - 4.jpeg
  • Himms Toplantisi Sisli Etfal EAH 19.06.2019 - 5.jpeg
  • Himms Toplantisi Sisli Etfal EAH 19.06.2019 - 6.jpeg


Paylaş