T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

15 Ekim Dünya El Yıkama Günü Etkinliği


Halk sağlığının korunması, geliştirilmesi ve toplumda sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesini sağlamak amacıyla yürütülen rutin çalışmalar dışında özel gün ve haftalarda ayrıca farklı etkinliklerin düzenlenmesi, konuya olan farkındalık düzeyinin artmasına katkı sağlamaktadır.

Bu bağlamda Genel Müdürlüğümüzce Dünya El Yıkama Günü kapsamında 15 Ekim 2018 Pazartesi günü, 10:00 - 18:00 saatleri arasında bir Alışveriş Merkezi’nde çocuklarda ve yetişkinlerde sağlık okuryazarlığını artırmak ve sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek amacıyla bir günlük etkinlik düzenlenecektir. Bulaşıcı hastalıklardan korunmada doğru yöntemle el yıkamanın önemi anlatılacak, doğru el yıkama tekniği uygulamalı olarak gösterilecek ve eğitici materyallerin dağıtımı sağlanacaktır.

Genel Müdürlüğümüzce önceden İl Sağlık Müdürlüklerine doğru el yıkama konusunda hazırlanan broşürler gönderilmiştir. Dünya El Yıkama Günü kapsamında, imkânlar dâhilinde Sağlığın Geliştirilmesi Birimi koordinasyonunda yazımız ekinde yer alan etkinlik planına uygun olarak kamuoyunun konuya dikkatini çekecek aktivitelerin gerçekleştirmesi önem arz etmektedir.Logo Tasarımı

Logo Tasarımını İndirmek İçin Tıklayınız

Afiş Tasarımları
Afiş Tasarımı İndirmek İçin Tıklayınız


Broşür Tasarımları
El Hijyeni Broşürü İndirmek İçin Tıklayınız

Sağlık Elimizde Broşürü İndirmek İçin Tıklayınız

Roll-Up Tasarımı
Roll-Up Tasarımını İndirmek İçin Tıklayınız
Ektinkin Plan için tıklayınız.


Paylaş