overlay

7 Nisan 2021 Aday Memur Eğitim Sınavı

Bakanlığımız tarafından 01 Ekim 2020 tarihinde yayımlanan "COVİD-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi" 66. madde doğrultusunda pandemi önlemleri alınarak, Devlet Memurları Kanunu'nun 2670 sayılı Kanunla Değişik 55. Maddesine göre hazırlanan T.C. Sağlık Bakanlığı Aday Memurların Yetiştirilmesine İlişkin Genel Yönetmelik doğrultusunda,  Müdürlüğümüzce Aday Memur Eğitimi Sınavları planlanmaktadır.

Sağlık Bakanlığımıza bağlı Aday Memur olarak ilimizde görev yapan ve USES (Uzaktan Sağlık Eğitim Sistemi) ile eğitimini tamamlayan personele yönelik 7 Nisan 2021 tarihinde 09.30-11.30 saatleri arasında Aday Memur Temel Eğitim Sınavı,  13.30-15.30 saatleri arasında Aday Memur Hazırlayıcı Eğitim Sınavı yapılacaktır.

“Aday Memur Temel Eğitim Ve Hazırlayıcı Sınavına” 25 Mart 2021 tarihine kadaryeterli ders, yeterli gün ve yeterli katılım” sağlayan adaylar sınava girebileceklerdir.

Aday Memur Temel Eğitim Sınavına ve Aday Memur Hazırlayıcı Eğitim Sınavına belirtilen tarihlere kadar "yeterli katılım" göstermeyenler adaylar 7 Nisan 2021 tarihinde yapılması planlanan sınava dahil edilmeyecek olup, bir sonraki sınav döneminde değerlendirilecektir.

Aday Memur Temel Eğitim Sınavı Örnek Soru Havuzu için tıklayınız.
Aday Memur Hazırlayıcı Eğitim Sınavı Örnek Soru Havuzu için tıklayınız.