T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

11/11/2019

Faaliyet ArşiviPERSONEL EĞİTİM BİRİMİ
 

 

Müdürlüğümüz ve bağlı kurumlarda çalışan tüm hizmet personelinin mesleki bilgi ve becerilerinin arttırılması ve toplumu oluşturan kişilerin sağlık bilincinin ve davranışlarının geliştirilmesi için her türlü eğitim faaliyetlerinin organizasyonu ve yürütülmesi.Neyi Nasıl Yapabilirim?

Sertifika Programlarına Katılım

Sempozyumlara KatılımGeçmiş Dönemde Yapılan Duyurular


Lisans Tamamlama Uygulamaları Hakkında Duyuru


Psikoloji-Perfüzyonistlik Yetkilendirme Sınavı


Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetkilendirme Sınav Duyurusu için tıklayınızPerfüzyonistlik Yetkilendirme Eğitim Ve Sınav Duyurusu için tıklayınız


2012 Yılı 3. Dönem Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifika Programı Duyurusu


Perfüzyonistlik Yetkilendirme Eğitim Ve Sınavına Başvuranlar Hakkında Duyuru


Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetkilendirme Sınavına Başvuranlar Hakkında Duyuru


Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetkilendirme Sınavı ve Perfüzyonistlik Yetkilendirme Eğitim ve Sınavı Hakkında DuyuruT.C. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Sağlık Yüksekokulu Uzaktan Eğitim Geçici Mezuniyet Belgesi SahipleriT.C. Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Lisans Tamamlama Programı Geçici Mezuniyet ve Transkript Belgesi SahipleriPsikolojinin Tıbbi Uygulamaları İle İlgili Başvuru Kriterleri Değiştirilmiştir ve Başvuru Süresi 28.05.2012 tarihine kadar uzatılmıştır.Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Hakkında Uygulanacak Sınava Başvuru Süresi Uzatılmıştır.


2012 Yili Yenidoğan Yoğun Bakim Hemşireliği Sertifika Programi 3. Dönem Başvurulari Başlamiştir.İnönü Üniversitesi Sağlık Eğitimi Lisans Tamamlama Programı Diplomaları (2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı) Listesi için tıklayınız.


21/08/2010 tarihinde yayınlanan Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği gereği 2010-2011 tarihlerinde tescil edilmek üzere Sağlık Bakanlığı' na gönderilen sertifikaların bir kısmı Şubemize ulaştı görmek için tıklayınız.


Perfüzyonistlik Yetki Belgeleri Hakkında Duyuru
Gündem / Haber
112 ACİL YARDIM HALKI BİLİNÇLENDİRME AFİŞİ

Sağlık hizmetleri afetlerde ve acil durumlarda kesintisiz, etkin ve zamanında ulaştırılması gereken hayati önem taşıyan hizmetlerdir. Bu bağlamda Kurumumuz 112 acil sağlık hizmetlerinde mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için azami gayret sarfetmektedir.


Ancak, 112 telefon hatlarının gereksiz yere meşgul edilmesi, vaka bildirimi için 112 arandığında doğru, eksiksiz bilgi verilmemesi, vaka bildiriminin zamanında yapılmaması, trafik sıkışıklığı gibi nedenlerle verilen hizmet kalitesinde aksaklıklar yaşanabilmektedir.


Verdiğimiz acil sağlık hizmetleri kalitesini en üst düzeye taşımak amacıyla; konunun önemi ve toplumun bu konudaki bilinç düzeyi ve farkındalığının arttırılması için Müdürlüğümüz Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürlüğü tarafından halkımızın 112 Acil Çağrı Merkezini aradığında dikkat etmeleri gereken durumlarla ilgili afiş hazırlanmıştır.

Görüntülemek için tıklayınız.


ETİK KİTAPÇIĞI
Kamu görevlilerinde etik bilincinin geliştirilmesine ve kamu etiği kültürünün yerleştirilmesine katkı sunmak amacıyla, Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürlüğümüz tarafından Etik Kitapçığı hazırlanmıştır. 

Görüntülemek için tıklayınız.


OBEZİTE İLE MÜCADELE SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ YAŞAM SEMPOZYUMU
İstanbul Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi Şubesi tarafından 27 Mayıs 2014 Salı günü “Obezite ile Mücadele Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam” konulu sempozyum düzenlendi. 

Görüntülemek için tıklayınız.RAHİM AĞZI (SERVİKS) KANSERİ PANELİ
İstanbul Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürlüğünce 8 Nisan 2014 Salı günü Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde halka yönelik olarak “Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri Paneli” düzenledi. 

Görüntülemek için tıklayınız.


16.03.2014 BİSİKLETİME YOL İSTİYORUM KADIKÖY AÇIK HAVA ETKİNLİĞİ
İstanbul Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürlüğü tarafından sağlıklı yaşam ve obezite ile mücadele etmek için “Bisikletime Yol İstiyorum” projesi başlatıldı. 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri içerisinde yer alan proje kapsamında bisiklet turu düzenlendi. 16 Mart 2014
tarihinde gerçekleştirilen bisiklet turu Kadıköy Bostancı’dan başlayarak Kızıltoprak’ta son buldu. 

Görüntülemek için tıklayınız.


14 MART TIP BAYRAMI

İstanbul Sağlık Müdürlüğü'nün 14 Mart Tıp Bayramı Haftasında gerçekleştirdiği etkinlikler çerçevesinde Şube Müdürlüğümüzce 11 Mart 2014 tarihinde İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü Prof. Dr. Cemal Bilsel Konferans Salonunda aşağıdaki etkinlikler gerçekleştirildi. 
“Sağlıkta Şiddet Nasıl Azaltılır?” Konulu İstişare ve Koordinasyon Toplantısı 
Yılın Hekimleri Ödül Töreni 
Dr. Arif ŞANLI Şefliğinde Kartal Musiki Derneğinin Ücretsiz Verdiği Türk Sanat Müziği Konseri (1.Bölüm) 
Konuk Sanatçı Zekai TUNCA tarafından ücretsiz Verilen Türk Sanat Müziği Konseri (2.Bölüm) 

Görüntülemek için tıklayınız.MEME KANSERİ FARKINDALIK SEMPOZYUMU
İstanbul Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürlüğünce, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda 31 Ekim 2013 Perşembe günü tam gün süren “Meme Kanseri Farkındalık Sempozyumu”düzenlendi. 

Görüntülemek için tıklayınız.


2013-2014 YILLARI İŞARET DİLİ EĞİTİMLERİ

İstanbul Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürlüğü tarafından engelli kişilere yönelik sağlık hizmetlerinin sunumuna ilişkin hizmet kalitesini arttırmak amacıyla İşaret Dili Eğitimi düzenlendi. 
Görüntülemek için tıklayınız.