T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

‘Kadın Kalp Sağlığı’ Sempozyumu Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Düzenlendi


Sempozyuma; Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Kamu Hastaneleri Başkanlığı-2 Başkanı Prof. Dr. Kamil Özdil ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları katıldı.

Sempozyuma onursal başkanlık eden Prof. Dr. Kemal Memişoğlu açılış konuşmasına “Eğer annelerimizin sağlığını korursak geleceğimizin de sağlığını koruruz.” diyerek başladı.

Sağlığımızın yerindeyken değerinin bilinmesi gerektiğini vurgulayan Memişoğlu, “Özellikle daha sağlığımızı kaybetmeden koruma amaçlı olarak sağlığımızı düşünmeliyiz. Tarama programları esasında toplumun sağlıklı kalmasını sağlayacak en önemli unsur. İstanbul’da geçen sene hem meme hem de rahim ağzı kanseri tarama konusunda bir milyona yakın vatandaşımızı taradık. Tarama programları sayesinde daha hastalık başlama evresindeyken fark ettik ve tedavilerini yaparak insanlarımızın hayatlarına normal seyrinde devam etmelerini sağladık.” dedi.

Kalp haftasının önemine değinen Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, kalp sağlığını koruyabilmek için herkesin egzersiz yapması ve bağımlılıklardan uzak durması gerektiğini belirterek; özellikle çocuklarımızın kötü alışkanlıklar konusunda uyarılmasının ve korunmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Memişoğlu konuşmasını “Bu sempozyumu hazırlayanlara teşekkür ediyorum ve başarılı bir sempozyum olmasını diliyorum. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü olarak kalp sağlığının korunması hususunda elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” sözleriyle sonlandırdı.

Fotoğraflar

  • Kadın Kalp Sağlığı Sempozyumu 27 09 2019 1.jpeg
  • Kadın Kalp Sağlığı Sempozyumu 27 09 2019 2.jpeg
  • Kadın Kalp Sağlığı Sempozyumu 27 09 2019 3.jpeg
  • Kadın Kalp Sağlığı Sempozyumu 27 09 2019 4.jpeg
  • Kadın Kalp Sağlığı Sempozyumu 27 09 2019 5.jpeg
  • Kadın Kalp Sağlığı Sempozyumu 27 09 2019 6.jpeg
  • Kadın Kalp Sağlığı Sempozyumu 27 09 2019 7.jpeg
  • Kadın Kalp Sağlığı Sempozyumu 27 09 2019 8.jpegPaylaş