T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

Yeşil Pasaport


YEŞİL PASAPORT İŞLEMLERİ

Yeşil Pasaport işlemleri için başvuruda bulunacak personellerimizin aşağıda belirtilen gerekli evrakları tamamladıktan sonra,İSTANBUL İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ;şahsen müracaat etmeleri zorunlu olup, hak sahibi dışında gönderilen evraklara işlem yapılmayacaktır.

Çalışan (Aktif)Personellerin İşlemleri:

Hak Sahibi ve pasaport alacak diğer aile üyelerinin Nüfus cüzdanı asılları. (0 -1 Yaş bebekler için de dahil olmak üzere)
Not: Pasaport işlemlerinde sadece (Nüfus Cüzdanı,Yeni Kimlik kartı,yada geçici kimlik belgesi) )geçerlidir.

Çalışanlar için düzenlenecek form örneği önlü arkalı tek kağıda çıktı alınarak ister bilgisayar ister mavi tükenmez kalem ile yazılıp müdürlüğümüze müracaat edilecektir. Form örneği aşağıdaki linkten temin edilebilir.

FORM ÖRNEĞİ için tıklayınız.


İSTİFA VE EMEKLİ PERSONELİN İŞLEMLERİ:

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmakta iken 1.2. ve 3. derece kadrolardan istifa eden veya emekli olan personellerimizin, Nüfus cüzdanlarının aslı ile şahsen Müdürlüğümüze müracaat etmeleri yeterlidir.

İstifa eden personeller çalıştığı özel hastane yada kurumdan onaylı görev yazısı getirmelidir.

Yeşil Pasaport işlemleri Hergün 08.30-12.00 ve 13.00-16.30 saatleri arası yapılmaktadır. (Cuma öğlen arası daha uzundur)

     Önemli Not:Hususi(Yeşil)Pasaport işlemleri 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile İl Nüfus Müdürlüklerinden yapılacaktır.

YURT DIŞI ÇIKIŞ İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU;

Yürürlükte olan (OHAL) uygulaması nedeni ile Devlet memurlarının ve ailelerinin yurt dışına çıkışlarında istenen kurum yazısı ibraz etme uygulaması,(15 Kasım 2017) tarihi itibariyle kaldırılmıştır.Bu nedenle Hususi(Yeşil) ,Hizmet (Gri) Bordo Pasaport ve Nüfus cüzdanı ile çıkış yapmak isteyen Personellerimize, Müdürlüğümüz ve İlçe Sağlık müdürlüklerinden herhangi bir yazı verilmeyecektir.Paylaş